A kismarosi 4. osztály honlapja

Heló! Ez itt a kismarosi Vilczek Gyula Ált. Isk. 2008-2009-es 4. osztályának az oldala. Elolvashatjátok a suli történetét, olvashattok vicceket, de van egy rövidke oldal-ajánló is.


                                                     Sziasztok!

                      Itt elolvashatjátok a suli hosssssszú történetét.


A 8 osztályban 203 tanuló kezdte meg az évet. Velük 17 főállású és 2 óraadó pedagógus foglalkozott. A 8 osztály mellett 5 napközis csoportban foglalkoztatták a gyermekeket a délutáni órákban. A falu óriási erőfeszítéssel építette az új épületszárnyat, de közben folyt a tanítás. Decemberben, karácsonyi ajándékképp az építők átadták a felépült iskolát. Az átadási ünnepségen az iskola felvette a századforduló kántortanítójának, Vilcsek Gyulának a nevét. Az 1990-1991-es első tanévet kezdő pedagógusok névsora: Bartus Gyöngyi, Bánfai Katalin (aki egyben az iskolatitkári teendőket is ellátta), Bötykös Gyula, Burik Vilmosné, Embey Isztin Zsófia, Kiss Gusztávné, Moór Róbert, Nagy Béláné, Nagyné Nagy Viktória, Rudolfné Villám Krisztina, Sallainé Himmer Katalin, Somogyi Péterné, Szabóné Villám Marianna, Szalai Béláné, Tóth Szilárd, Unger Ilona, Zollerné Nagymarosi Ágnes. Szeptembertől az iskolának megbízott igazgatója Kiss Gusztávné volt.

1990. november 1-jétől az iskola kinevezett igazgatója Álmos László lett. A 8 évfolyamos iskola irányítása, napi teendőinek folyamatos figyelemmel kísérése igényelte egy igazgatóhelyettes megbízását. 1991. február 1-jétől az iskola igazgatóhelyettese Rudolfné Villám Krisztina lett. Az igazgatóhelyettes mellett az iskola ügyvitelének végzésére iskolatitkári teendők ellátására 1991. február közepétől Guttman Dezsőné került alkalmazásra.

Az építkezési kedv a későbbiekben sem lohadt. Mert szükség volt rá, technikateremmé alakult a zsibongó, a község sportcsarnokának elkészültével a leválasztott tornaszobából számítástechnika terem és könyvtár lett. Megalakult az Oktatásfejlesztési Alapítvány, melynek aktivistái segítettek a számítógépek beszerzésében. Rövid időn belül újabb alapítványokkal lett gazdagabb az iskola. Egyik a "Jövőnkért" alapítvány, amit a "Kossuth Kistermelők Szövetkezete" létesített 100 000 Ft alaptőkével, melynek kamataiból a mindenkori kismarosi első osztályosok tankönyveinek megvásárlását támogatják, valamint a nyolc évet a legkiemelkedőbb eredménnyel teljesítő 8. osztályos tanulót jutalmazzák. A másikat dr. Dendély Béláné, iskolánk volt tanára alapította. A nevét is róla kapta: DODI NÉNI DIJA. A magyar nyelv és irodalom tanulása, művelése terén legkiemelkedőbb tanuló kaphatja a díjat a tanév végén. Az első év jutalmazottja NEUMANN RITA 8. osztályos tanuló lett. 1991. június 15-én először ballagtak 8. osztályosok Kismaroson.

1991 szeptemberében 206 kisdiák kezdte meg tanulmányait az iskolában. Az első osztályosok nagy száma miatt két osztályt kellett indítani. A második évet öt új nevelővel indítottuk: Gesztődi Csabáné, Horváth Antalné, Mártonné Molnár Ildikó, Pappné Kempf Emília és Vargáné Zsadányi Éva kerül az iskolába.

Távozott Bartus Gyöngyi, Bánfai Katalin, Embey Isztin Zsófia, Nagyné Nagy Viktória. A nyár folyamán három IBM XT számítógépet kaptunk, ezek segítségével beindítottuk a számítástechnika fakultációt. Elkészült az iskola belső hangosítása hozzáértő szülők aktív részvételével, beindítottuk az iskolarádió működését, az iskola udvarának egy részén kialakítottuk a gyakorlókertünket. Átalakítottuk az ebédlőt is. A monostor nagylelkű felajánlása révén a német nyelvet tanuló 7. és 8. osztályosaink közül, az év végi sikeres vizsga eredményeként, Jaics Mónika, Szabó Ágnes és Szőke Hajnalka egy éves külföldi tanulási lehetőséget, míg Bonifert Krisztina 10 napos franciaországi tanulmányutat nyert. A tanév során több tanulmányi versenyen vettek részt tanulóink. Jaics Mónika Gróf Széchenyi Istvánról írt dolgozatával ausztriai, döblingi utazást nyert. A 3. osztályos Várnai Erika matematikából 5. és Szabó Dávid környezetismeretből 6. helyet szerzett a területi tanulmányi versenyen. A 35 végzős diákunk közül 34-et felvettek középfokú intézménybe. Dodi néni díját Rabb Zsuzsanna, míg a "Jövőnkért" alapítvány jutalmát Beja Judit és Varga Katalin nyerték.

1992 szeptemberében a tanulóink létszáma 192 fő. Nevelőtestületünk újabb változáson ment át. Távozott két kollégánk: Bötykös Gyula és Tóth Szilárd. Érkezett helyükre Lombosné Csanda Márta, Somogyi Erzsébet, Jakus Mihályné. Szeptemberre elkészült az ebédlő bővítése, új helyre került a könyvtár és a számítástechnika. A még Verőcéről hozott padok helyett két osztályba új asztalokat, székeket vásároltunk. Pályázaton nyertünk némi többletpénzt, amit a könyvtár állományának gyarapítására és tornaszerek vásárlására fordítottunk. Egy újabb számítógéppel bővült a számítógépparkunk is. Ettől az évtől megoldódott a tanulók gyógytestnevelése is. A Boldogasszony Háza Alapítvány végezte a tanulók szűrését, illetve a későbbi tornáztatását is. A gyógytestnevelő Dabóczi Mária lett. Rendszeresen részt vettünk a környékbeli iskolák versenyeiben, és az egyes iskolák által meghirdetett helyi vetélkedőkön is, sőt versenyrendezőként is debütáltunk. Március végén művészettörténeti vetélkedőnek voltunk házigazdái, ahol egyéni és csapatversenyt is rendeztünk. Váci, környékbeli iskolák, de a visegrádi iskola is küldött résztvevőket. A 10 csapat közül a mieink a 2. helyet szerezték meg. A tanév elején átadott Községi Sportcsarnokban hat iskola részvételével kézilabda kupát szerveztünk. A győztesnek járó serleget Pézsa Tibor olimpiai bajnokkardozónk ajánlotta fel. Legnagyobb bánatunkra a kupát a váci Juhász Gyula Általános Iskola csapata vitte haza, a döntőben legyőzték iskolánkat. Réti Roland kajakozónk országos 3. helyezett lett, míg László Ferenc 4 tusa egyéniben a körzeti és a területi verseny első helye után a megyei versenyen 5. helyet szerzett. A 19 végzős tanulónkat mind felvették középfokú iskolába. A "Jövőnkért" alapítvány díját Pintér Éva, "Dodi néni "díját Stób Mariann érdemelte ki.

1993 szeptemberében már 10 osztállyal, bennük 208 tanulóval indult a tanév. Iskolánk rövid történetében ez volt a legnépesebb időszak. Új pedagógusok ebben az évben is érkeztek: Burik Éva, Kalhammer Mónika és Kövics Csaba. Távozott az iskolából: Somogyi Erzsébet és Unger Ilona. A nyár folyamán elkészült a tetőtérben a könyvtár végleges helye, a sportcsarnok öltözői is átadásra kerültek. A könyvtár kiköltözése után Parlay Katalin nagylelkű felajánlásával, melyet az időközben megalapított "Oktatásfejlesztési Alapítvány" szerencsésen kamatoztatott, megindult a tetőtérben a nyelvi laboratórium kialakítása. Rövid, egy- két hetes szerelési munka után lehetővé vált, hogy Kismaroson a legkorszerűbb nyelvoktatási forma valósuljon meg. Ebben az évben 5. osztálytól bevezettük az informatika tantárgyat órarendi óraként, továbbá a két osztályos harmadik évfolyamon beindítottuk 16 tanulónak a német nyelvi tagozatot, kezdetben heti 3 órában. Február végén iskolánkban a fenntartó kezdeményezésére Iskolaszék alakult. Tagjai: Lászlófiné Keszei Katalin, Papp Jánosné, Ladányi Károly szülők, Horváth István, Kondorosi László, Mohr Rudolf az Önkormányzat részéről, Burik Vilmosné, Kiss Gusztávné, Szabóné Villám Marianna a nevelőtestület részéről kerültek delegálásra. Horváth Gábor 25 iskola 195 versenyzője közül 11. lett a "Táncsics" szakközépiskola biológia versenyén. Iskolánkban kezd fellendülni a sportélet. Leány kézilabdásaink minden környékbeli versenyen eséllyel lépnek pályára. Atlétapalánták bontogatják szárnyaikat. László Ferenc és Rixer Adrienn három-három versenyen szereztek első helyet. De a nyolcadikos leány atlétacsapat is a megyei döntőre jutott. Az idei év legjobb sportolója díját mégis Viski Erzsébet kajakozó kapta. A "Jövőnkért" alapítvány díját Szabó Tamás vehette át. "Dodi néni" díja ebben az évben az alapító kezéből Burik Zoltánhoz kerül. Az első alkalommal idén kerül átadásra "Babi néni " díja. Nemes Mária, Babi néni alapította a legügyesebb, legjobban tanuló alsós kisiskolásnak. Első díjazott a negyedik osztályos Czegő Éva. A tanév végén lejárt Álmos László igazgatói megbízása. Az Önkormányzat pályázati kiírására csak a jelenlegi igazgató adott be pályázatot, a megfelelő eljárások lefolytatása után a község képviselőtestülete egyhangúlag újraválasztotta, további öt évre adott megbízást az iskola vezetésére.

1994-95-ös tanévet 10 osztállyal, 4 napközis csoporttal, 208 tanulóval és 21 pedagógussal kezdtük. Egy új kolléga érkezett iskolánkba, Síkné Szőllősi Krisztina személyében, míg Burik Éva, Vargáné Zsadányi Éva elhagyta iskolánkat. A 2. félévtől Zollerné Nagymarosi Ágnes kartársnőnk szülési szabadságra távozott, óráit ideiglenes jelleggel Neumann Józsefné vette át. Tanulóink egyre több versenyen és vetélkedőn vettek részt, ahol az eredményes szereplés hatására lassan kezdték megismerni a kismarosi iskola nevét. A Táncsics Mihály Mezőgazdasági Szakközépiskola biológia versenyén tanulóink közül Burik Vilmos 1., Szatmári Ágnes 3., Schottner Katalin 4. helyezett lett. De részt vettünk a TIT levelezős versenyein is, amelyek országos meghirdetésűek voltak. Környezetismeretből Mohr Katalin 8., Krebsz Ádám 15., Györei Katalin 17., Dutka Zsófia 19. helyet szerzett. Földrajzból Dabóczi Viktória 26. és Jakus Hajnalka 29. Biológiából Jakus Hajnalka 27. Matematikából Less Bálint a Zrínyi Ilona matematika versenyen 36. és Lászlófi Károly 42. lett. Sportversenyeken is megjelentek diákjaink. Hála a megépült sportcsarnoknak és a tanulóink tehetségének, a szűk, 4-5 iskolát felölelő versenyeket sorra megnyertük, és a kis körzetet a mi tanulóink képviselték zömmel. Fiú 4 tusa csapatunk a harmadik fordulóba jutott, és a megyei területi versenyen kis különbséggel szorult a második helyre. Részt vevő gyerekek: Béres Balázs, Burik Balázs, Ladányi Péter, Seres Máté, Stób Kornél, Szomorjai Richárd. A leányok a körzeti döntőben lettek másodikak: Jakus Brigitta, Flamich Eszter, Kiss Dorottya, Kuris Dóra, Rixer Adrienn. Egyéniben Rixer Adrienn eljutott a területi döntőre. Kézilabdás leányaink a megyei döntőig jutottak: Szabó Kitti, Pásztor Edina, Várnai Erika, Kiss Dorottya, Rixer Adrienn, Dabóczi Viktória, Kuris Dóra a 3. helyet érték el. Év végén a "Jövőnkért " alapítvány díjazottja Mikes Zsolt lett, "Dodi néni" díját Somogyi Zsuzsanna érdemelte ki. Új díjjal gyarapodott iskolánk. Az előző tanévben elhunyt két kartársnőnk édesapja, Villám Gyula bácsi, akinek emlékére iskolánkban dolgozó két leánya és édesanyjuk díjat alapított annak a tanulónak, aki a rajz és a képzőművészetek terén ér el kiemelkedő eredményt. Az első díjazott Lászlófi Károly 7. osztályos tanuló lett. "Babi néni " díját, a legügyesebb 4. osztályos tanulónak ebben a tanévben Laufer Barbara érdemelte ki. Kövics Csaba tanár úr az év sportolójának Rixer Adriennt választotta, és egy sporttáskával jutalmazta.

1995-96-os tanévet 202 diák kezdte és 205 fejezte be. Velük 19 pedagógus foglalkozott. Érkezett Kóra Rita, a gyesen lévő kartársnőnk helyére és a kisegítést fél évre vállaló Neumann Józsefné az újabb évet már nem vállalta. Legfontosabb történés ebben az évben a fűtés korszerűsítése. Igaz, még csak tartályos megoldással, de gázfűtésre tértünk át a szeneskazánokról. Nemes Mária "Babi néni" az alsó tagozaton legjobban teljesítő tanulónak ajánlott fel jutalmat. Ebben az évben először adta át, a díjazott Neubauer Brigitta. A "Jövőnkért" alapítványdíját Lászlófi Károly, "Dodi néni" díját Mohr Anita vehette át. "Villám Gyula bácsi emlékdíját" Liebhardt Adrienn kapta. Az "Iskola legjobb sportolója" díjat Burik Vilmos lett, aki többszörös megyei bajnok, igaz egyesületi színekben. Dr. Major Sándor, községünk köztiszteletben álló plébánosa is felajánlott egy díjat, amit "Emberség, becsületesség" díjának keresztelt el. Ezt a díjat első alkalommal Less Bálint vehette át az alapítótól. Az idei év is eredményezett tanulmányi sikereket. Legkiemelkedőbb közülük Lászlófi Károly, aki a Zrínyi Ilona matematika versenyen a megye több mint 600 indulója között a 11. és fizikából a körzeti versenyen 4. lett. A Mezőgazdasági Szakközépiskola biológia versenyét Burik Vilmos megnyerte, Liebhardt Adrienn és Tömör Richárd benne volt az első tízben. A felmenő rendszerű tanulmányi versenyek körzeti versenyén Dabóczi Viktória magyarból 4. és Burik Vilmos biológiából 5. lett. Megyei területi versenyen kézilabdás fiaink 3. helyezettek lettek, előtte két fordulót megnyerve jutottak odáig. Atlétikából a 4. osztályos Pálmai Tímea 3 tusa versenyen a megyei 5. helyet szerezte meg.

1996-97-es évet 197 tanuló kezdte meg, tíz osztályban, mellettük két napközis csoport működött az alsó tagozaton és egy tanulószobás a felső tagozaton. A nevelők létszáma továbbra is 19, de közülük egy kartársnőnk tartósan távol van. Új pedagógus a tanév elején nem érkezett, de sajnos december 30-ától Moór Róbert matematika-fizika szakos kollégánk eltávozott iskolánkból. Munkáját ideiglenesen belső helyettesítéssel végeztük el, amiért köszönet illeti az itt maradt pedagógusokat, különösen Szalai Bélánét, aki nem csak a fizika oktatását, de az osztályfőnökséget is átvállalta. A megüresedett álláshelyre a második félév kezdetén Vajda Edit tanítónő került. Teljes egészében a felsős tanulószoba irányítása lett a feladata. Szakköreink, sportköreink száma ebben az évben elérte a 16-ot, elég széles skálát nyújtottunk a tanulóinknak a tanórán kívüli foglalkozásokból. A "Jövőnkért" alapítvány díját Dabóczi Viktória érdemelte ki. "Dodi néni" díját szintén Dabóczi Viktória kapta. A tavalyi tanévben alapított "Emberség, becsületesség" díját Hajdú Emese vehette át az alapító dr. Major Sándor tisztelendő úrtól. Villám Gyula bácsi emlékére alapított díjat lányai Várnai Erikának ítélték oda. Az alsó tagozatot befejezők "Babi néni " díját Nógrádi Zoltán kapta. Élénk kézilabda élet volt ebben az évben iskolánkban. Különösen igaz ez a leányok esetében. 5-6. osztályos leányaink a körzeti versenyt megnyerték, a területi versenyen másodikak lettek: Buzási Éva, Horváth Annamária, Lucza Ágnes, Pálmai Tímea, Rixer Bernadett, Sztruhár Anikó, Tóth Emese, Zalatnai Luca. 7-8. osztályosaink körzeti első hely, területi első hely után csak kevéssel maradtak le a dobogó legmagasabb fokáról a megyei versenyen. Második helyezést értek el: Buzási Éva, Dabóczi Viktória, Horváth Annamária, Kuris Dóra, Lucza Ágnes, Pálmai Tímea, Pásztor Edina, Rixer Adrienn, Szabó Kitti, Ulmann Edina, Várnai Erika. Külön értéke a jó helyezésnek, hogy, mint a névsorból is kitűnik, jócskán voltak a fiatalabb korosztályból is. Teremlabdarúgó csapatunk 5-6. osztályból körzeti első, megyei 4. és 7-8. osztályosaink ugyanilyen eredménnyel körzeti első, megyei 4. helyezést értek el. Az első osztályos Kaneko Miyuji Attila ebben a tanévben elnyerte "Vác Város Kiváló Diákja" címet, zeneiskolai tanulmányai, valamint zenei szereplései miatt.

1997-98-as tanévet 187 tanulóval indítottuk. A pedagógus állományban egyetlen változás történt: Nagy Béláné, Ilike, a jól megérdemelt nyugdíjat választva, befejezte iskolánkban tevékenységét. A megüresedett álláshelyre Nyúli Edina pályakezdő matematika-fizika szakos tanárnőt alkalmaztam. Ezzel megoldódott a január 1-jén más munkahelyre távozott Moór Róbert kartársunk végleges pótlása. Az év legkomolyabb feladata az iskola pedagógiai programjának és benne a helyi tantervének elkészítése. A munka az elmúlt évben kezdődött, a szülők igényeinek felmérésével, valamint annak kiderítésével, hogy az iskola pedagógusai által nyújtható kínálat miként esik egybe ezen igényekkel. A beérkezett kérdőívek feldolgozása után megpróbáltuk az iskola - mindenki által elfogadható és támogatható- értékeit csokorba szedni, azokból egy célrendszert kialakítani. A fellelhető mintatantervekből minden kolléga a saját szakterületének megfelelően választhatott, adaptálhatott. A hetes óraterv összeállítása és elfogadása után egybeszerkesztettük a nevelési- illetve tantervet. 1997 decemberében átadtuk az egészet a fenntartónak, aki szakértővel elbíráltatta, az észrevételeknek megfelelő korrigálásokat az év végén elvégeztük, és így nem volt akadálya, hogy a következő évet már ezzel az új pedagógiai programmal indítsuk az 1. és a 7. osztályban. Leírva természetesen egyszerűbbnek tűnik, mint a valóságban volt. Ilyet előttünk ebben az iskolában senki nem csinált, a korábbi évek iskolai tanulmányai alatt nem erre képeztek ki bennünket, ezért mindnyájunknak sok álmatlan éjszakát okozott, hogy jól döntöttünk-e, jól választottunk-e, időtálló munkát végeztünk-e. Ezen időrabló tevékenység közben meg kellett újítani iskolánk Szervezeti és Működési Szabályzatát is. Mindannyiunk nevében mondhatom, a legnyugodtabb pillanataink akkor voltak, amikor "csak tanítottunk". Az eredmények sem maradtak el. A tanévet Kiss Dorottya általános nevelőtestületi dicsérettel fejezte be. A "Jövőnkért " alapítvány díját Flamich Eszter vehette át. Ebben a tanévben az Iskolai Szülői Munkaközösség is segítségünkre sietett a jutalmak előteremtésénél. A sok kiváló diákunk közül az SZM díját Zvekanovics Tímea érdemelte ki. Sándor atya jutalmát, az "Emberség, becsületesség " díját idén megosztva kapta Antal Imre és Kiss Dorottya. Az iskola legjobb sportolójának járó ajándékot Kövics tanár úr a 7. osztályos Ladányi Péternek adta. Ebben a tanévben iskolánk tanulója Kaneko Miyuji Attila több zenei versenyen, rendezvényen indult. Legsikeresebben az Országos Zongora versenyen szerepelt, ahol a döntőben Nyíregyházán 3. díjat szerzett. Teljesítményét további két különdíjjal is jutalmazták.

1998-99-es tanév sem volt mentes izgalmaktól. De erről majd később. 182 tanulóval kezdtük a szeptembert. Pauerné Kalhammer Mónika anyai örömök elé nézett, és így szülési szabadságra ment. Az ideiglenesen megüresedő álláshelyére Orosz Klára magyar-ének szakos, friss diplomás tanárnő került. A nyáron számítógépeink korszerűsödtek, az új épületrész elhasználódott műanyagpadlóját, annak egy részét újra cseréltük. Kiadtuk a faépület egy részét nyári táboroztatásra, a befolyt összegből sportszereket, térképeket, más taneszközöket vásároltunk. November közepén általános látogatás kezdődött. Szaktanácsadók jelentek meg az igazgató hívására, és minden kartársnál órákat látogattak. Az óraelemzések, órabírálatok sok pozitívumot - és néhány esetben negatívumot - tártak fel. A látogató szaktanácsadókat a jóindulat, a segítőkészség vezette. Pedagógusaink is elégedettek voltak munkájukkal. A látogatásokat tavasszal megismételték. Összevetve a két alkalommal tapasztaltakat, értékelésükben az itt folyó munkát magas színvonalúnak, átgondoltnak, módszeresnek ítélték. Felvetették annak lehetőségét, hogy az iskola bázisintézményként működjön. Bemutató tanítások, továbbképzések helyszíne lett volna az intézményünk. Sajnálatos, hogy néhány kartársunk nem bízott annyira magában, hogy egységesen vállalni tudtuk volna az ezzel járó többletfeladatokat. A 3. osztályos Kanekó Miyuji Attila a Kodály Zoltánról elnevezett VI. Országos Zeneiskolai szolfézs- és népdaléneklési versenyen 3. helyezést szerzett, Gödöllőn az Országos Zeneiskolai és Szakiskolai versenyen szólóének kategóriában 2. helyezést ért el. A TITOK Okt. Szervező Bt. által meghirdetett országos levelező verseny történelem szakágában, az országos döntőben Nógrádi Zoltán 5. és Lombos Eszter 8. helyezést ért el. Az angol nyelvi szakágban a 7. osztály csapata: Lucza Ágnes, Papp Emese, Szalay Zsófia, Tóth Emese, 98.4 %-os eredménnyel 16. és a 6. osztályosok: Berkes Balázs, Nógrádi Zoltán, Krebsz Attila, Makk Ádám, 98,8 %-kal a 25. helyen végzett. A PEPSZI által meghirdetett német nyelvi prózamondó versenyen iskolánkból először indult tanuló. Mohr Katalin mindjárt meg is nyerte a megyei versenyt. A levelező versenyen Neubauer Brigitta, valamint Schottner Zsófia korosztályukban 4. helyet szerzett. Györei Katalin a területi biológia versenyen 3. és a megyei döntőn 8. helyezést ért el. Szintén megyei döntőbe jutott Emmer Gertrúd kémiából, a mezőny első felében végezve 26. lett. A váci Madách Imre Gimnázium biológia versenyén a 7. osztályosoknál Szalay Zsófia 1., Tóth Emese 3., Hrubovcsák Éva 4., Neubauer Brigitta 5., Sajn Mónika 6.. A nyolcadik osztályosoknál Schottner Zsófia 1. és Hajdú Zsuzsanna 3. A Táncsics szakközépiskola szintén biológiából indított levelezős versenyt. A hetedik osztályosoknál Lucza Ágnes 1., Kiss Anna 2., Seres Máté 6. és Konrád Márta 9. A nyolcadik évfolyamon Györei Katalin 2., Emmer Gertrúd 4., Mohr Katalin 5., Mohr Marianna 6. és Makk Dániel 14. A váci Petőfi Sándor iskola "Petőfi napok" komplex természettudományi vetélkedőjén Emmer Gertrúd, Györei Katalin, Mohr Marianna, Schottner Zsófia csapat a 2. helyet érte el. Az 5. osztályos Krebsz Zoltán Kazinczy szépkiejtési versenyen 2. helyet ért el. Csecsemőápoló csapatunk, akiknek a váci Vöröskereszt szervezett versenyt, idén is hagyományosan jól szerepelt. A "Jövőnkért" alapítvány díját ebben az évben Mohr Katalin kapta. Az "Emberség, becsületesség " díját Laufer Barbara vehette át Sándor atyától. "Dodi néni" díját, mint legjobb magyaros, Emmer Gertrúd érdemelte ki. A "Villám Gyula" díjat Hibó Zoltán kapta, "Babi néni" díját a negyedikből Zvekanovics Éva vehette át. Kiemelkedő közösségi munkájáért a Diákönkormányzat díját Ladányi Péter érdemelte ki. A tanév befejezésével lejárt az igazgató megbízása. A fenntartó Önkormányzat pályázatot írt ki az állásra. Két pályázat érkezett be, közülük az egyik nem felelt meg a kiírás feltételeinek. A képviselőtestület döntése alapján a korábbi igazgató, Álmos László újabb ötéves időtartamra kapott megbízást augusztus elsejével.

1999-2000-es tanévet 171 tanuló kezdte. A csökkenés jelentős mértékű, hiszen egyik párhuzamos osztályú évfolyamunk végzett. Így 9 osztályunk maradt a nyolc évfolyamon. A pedagógusok száma nem változott, csak az ellátott túlmunka lett kevesebb. Továbbra is 17, napi munkát végző tanár-tanító dolgozott az iskolában, míg két kartársnőnk gyermekének gondozása céljából tartósan távol volt. A két napközis és egy tanulószobás csoportunk már évek óta hagyományosan működik. A felszabaduló tanterembe átköltöztettük a számítástechnikai eszközöket, így már azok is önálló helyiségben vannak. A nyár folyamán közel 100 000 Ft-ért az Oktatásfejlesztési Alapítvány mikroszkópot vásárolt. Az épületben egészségügyi meszelés történt. A tanév során sikerült a faépület elhasználódott folyosói burkolatát időtálló kövezetre cserélni, mind a pedagógusok, mind a tanulók nagy örömére. Egy tanterem új műanyagpadló-borítást kapott. A Szülői Munkaközösség egy zongorát ajándékozott az iskolának, elősegítve ezzel a gyermekek zenetanulását. De anyagi támogatást nyújtott egy, a testnevelési órákon használatos ugródomb vásárlásához is. Pályázat útján a Megyei Önkormányzattól nyertünk a zenetanítás elősegítésére 100.000,- forintot eszközbeszerzésre. Ezen egy könnyen mozgatható, ROLAND márkájú elektromos zongorát vásároltunk. Így az ének-zene órai hangszeres bemutatás is könnyebbé vált. Tanulóink tanulmányi és sporteredményei ebben a tanévben is jelentősek voltak. Az év első harmadában Vácott megtartott Kazinczy szépkiejtési verseny területi fordulóját Krebsz Zoltán 6. osztályosunk megnyerte, de sajnos továbbjutni csak a 7-8. osztályosok versenyéből lehetett. Mind a Madách Gimnázium, mind a Táncsics Mezőgazdasági Szakközépiskola biológiaversenyét tanulóink nyerték úgy, hogy az első 6-ba 4 kismarosi, első 15-be 6 kismarosi diák került, messze megelőzve ezzel a váci és a többi környékbeli iskolát. A PEPSZI által szervezett tanulmányi versenyen Perneky Emese, hatodik osztályos tanulónk az országos döntőbe jutott biológiából, ahol 6. lett. Vácott, a Petőfi Általános Iskola "Petőfi napok" rendezvényén már második alkalommal szorult iskolánk csapata a házigazdák mögött a második helyre a természettudományi versenyben, a történelem csapatunk szintén második lett az Árpád iskola csapata mögött. A sport terén asztaliteniszezőink közül Kiss Anna körzeti versenyt nyert már második alkalommal és a megyeire jutott, kézilabdázó lányaink körzeti, Vác környéki versenyt nyerve a területire jutottak, alsósaink is nyerték a körzeti versenyüket, és iskolánk volt az otthona a Ciszterci Rend Boldogasszony Háza Alapítvány gyógytestnevelési bemutatójának is, ahol budapesti és környékbeli iskolákon kívül belgiumi látogatók is megjelentek. A "Jövőnkért " Alapítvány díját Tóth Emese érdemelte ki. Ugyancsak ő vehette át "Dodi néni" díját, amit a legjobb magyaros diák kaphat meg. Az "Emberség, becsületesség" díját ebben a tanévben Szalay Zsófia kapta Sándor atyától a nevelők javaslata alapján. Villám Gyula bácsi emlékdíját a rajz és a képzőművészetek tanulása, művelése terén elért legjobb eredményért Varga Orsolya kapta. "Babi néni " díját a negyedik osztályból Langer Bence vehette át. A szintén negyedik osztályos Kaneko Miyuji Attila ebben a tanévben is sikert sikerre halmozott zenei szereplései alkalmával. A Balassagyarmati V. Zeneiskolai Zongora Négykezes és Kétzongorás Versenyen KIEMELT NÍVÓDÍJBAN részesült.

2000-2001-es tanévet már újra növekvő tanulói létszámmal, de változatlan pedagógus állománnyal kezdtük. 185 tanulónk 9 osztályban, mellette három napközis csoportban dolgozik. Velük 17 pedagógus foglalkozik, ketten továbbra is tartósan távol vannak, gyermeküket gondozzák. Négy tanteremben végeztünk parkettcsiszolást és lakkozást a nyáron. Szeptember hónapban gyönyörű - és azóta is folyamatosan használatban lévő - fa játszóteret vásároltunk az iskola udvarára. A "Teleház" alapítvány visszaadta a kölcsönben náluk lévő laser nyomtatót, továbbá néhány számítógépünket sikerült tovább korszerűsíteni. Így a számítástechnikai termünk most már 10 tanulói munkahellyel + 1 tanári "szerver" géppel, laser nyomtatóval, scanner-rel egészen jól felszereltnek mondható. De a többi tantárgyhoz is vásároltunk taneszközöket. CD lemezek kerültek az irodalom, az idegen nyelvek, az ének- zene tantárgyak eszköztárába. Szerszámok a technika órai gyakorlókerti munkákhoz. Július elsejétől Herth Gusztáv személyében egy "ezermester" gondnok-karbantartója van az iskolának. Szemmel látható a változás az intézmény külső megjelenésében, belső berendezéseinek használhatóságában.

2002-2003 Szeptemberben 175 tanulóval és 17 pedagógussal kezdtünk. Az év elejétől 1 fő polgári szolgálatos katona látott el gyermekfelügyelői tevékenységet reggel, az ebédelésnél és az udvaron. A kötelező feladat, a tanulás mellett megtörtént minden, hagyományosnak nevezhető tevékenység. Így az akadályverseny szeptember végén, emlékezve egy kicsit a Kossuth évre. Október 6-áról, a 13 aradi vértanú haláláról a 7. osztályosok emlékeztek meg tanulótársaik és nevelőik előtt. Az október 23-i Nemzeti Ünnep iskolai és községi szintű megünneplésében a 8. osztályunké volt a főszerep. Az október végi, november eleji temetői sírgondozásban, melyben az iskola névadójának és a hozzátartozók nélküli katonasíroknak a rendbetételét végezték el, a 4. osztályosaink végeztek lelkiismeretes munkát. A következő időszak a tanulmányi versenyek beindulása volt. Ezek eredményeként 9 tanulónk utazott június 1-én a Hermann Ottó országos biológia verseny döntőjére. Ott is helytálltak, jutalmuk egy aranyozott kis magyar címer:
HUBER DORINA 3. osztályos 8. , MOÓR MÁRK és SZILÁGYI ALFRÉD 4. osztályos 5. , BARTHA KINCSŐ 5. osztályos 7. , GREFF BALÁZS 5. osztályos 9., ÚJHEGYI ROLAND szintén 5. osztályos a 10. míg HORVÁTH ANDREA, KATALIN ANIKÓ és VECSEI BALÁZS 6. osztályosok a 13. helyen végeztek.
Országos levelezős angol nyelvi versenyen a 7. osztályos SZABÓ FANNI 98,5%-os teljesítménnyel 5., míg ugyanebből az osztályból HAJDÚ JESSICA 97,3%-os teljesítménnyel a 10. helyet szerezte meg.
Ugyanezen a versenyen német nyelvből csapatok indulhattak. A 7. osztályosaink csapata, HAJNIS RÉKA, LÁNGI BERNADETT, KOVÁCS JUDIT, MARKOTÁN CSENGE 99,7 %-os eredménnyel a 2. helyet szerezte meg évfolyamában. Míg a 8. osztályosaink, BAGYINSZKY ANIKÓ, HORNYÁK HAJNALKA, PIERER ADRIENN és ÚJHEGYI NIKOLETT 99,4 %-os eredménnyel az évfolyamon az 5. helyet érték el.
Jelentős számban vettek részt tanulóink különböző rajzversenyeken, ahonnét különdíjakat, dicséreteket hoztak.
A váci Petőfi iskola Petőfi napok rendezvényére idén is meghívást kaptunk a természettudományi vetélkedőre. Hagyomány most sem szakadt meg, mert a rendező iskola csapata mögött egy másik iskolával közösen a 2. helyet szerezték meg diákjaink: ÚJHEGYI NIKOLETT, UNGI KRISZTIÁN, a 8-ból és PERNEKY SÁNDOR, SZILÁGYI GUSZTÁV a 7-ből.
A 7. osztályos SZILÁGYI GUSZTÁV a Zrinyi Ilona országos matematika verseny megyei döntőjében a 749 társa közül az előkelő 8. helyet érte el. Ezzel a teljesítményével az iskolánk legeredményesebb versenyzője lett, és ezt a szervezők egy könyvjutalomban részesítették.
A Föld-napja alkalmából rendezett természetvédelmi, természetismereti és kerékpáros versenyenaz iskolánkat képviselő csapat a meghívott 13 iskola közül a 7. helyet érte el.
A Madách Gimnázium levelezős angol versenyén a 8. osztályosok mezőnyében ZVEKANOVICS ÉVA az 1., míg SZABÓ MÁTÉ a 4. helyezést érte el. Szntén a Madách Gimnázium, de már biológia versenyén három tanulónk jutott az első 10-be. UNGI KRISZTIÁN 4., ÚJHEGYI NIKOLETT 9., és SZABÓ FANNI a 9. helyet érte el. Előző kettő 8. utóbbi 7. osztályos.
ANGELIDISZ ARTEMISZ az 5. osztályból a Madách Művelődési Ház KI MIT TUD vetélkedőjén a versmondás kategóriában a 2. helyezést érte el.
Minden itt felsorolt és fel nem sorolt, de versenyen indult tanulónak gratulálok, és köszönöm, hogy a tanulás mellett erre is maradt, erre is fordítottak az idejükből!
A december 13-i Iskolanap programjában, amikor mi is tanulmányi és sport versenyeket rendeztünk, a 6. osztályosok segédkeztek. Természetesen a nevelőtestület minden tagja aktívan tevékenykedett a program sikeréért..
Januárban megemlékeztünk a magyar kultúra napjáról. Előbb iskolai, majd községi szinten.
A január a félév végét jelentette. Ekkor az értesítőkben 14-en vihettek haza kitűnő és 22-en jeles eredményt.
A februárban kezdődő pályaválasztási időszak néhány 8. osztályosunk számára még ma sem fejeződött be, hiszen nem tudni, milyen iskolában folytatják ősszel a tanulmányokat. Többségüket azonban felvették valamelyik választott középiskolába.
A március 15-ét iskolai és községi szinten ünnepeltük. Mindkét esemény főszereplői az 5. osztályosaink voltak.
Április 24-én nagy sikerű SULIPÓDIUM előadást rendeztünk. Köszönöm a szülői munkaközösség hathatós támogatását!
Részt vettünk a falutakarítási akcióban, ahol is a község jelentős területéről szedtük össze az eldobált papír, műanyag és más egyéb szemetet.
Május 30-án iskolánk adott otthont az alsó tagozatosok SZÓLÁNC nyelvtan, helyesírási verseny megyei döntőjének. Nagy öröm, hogy a 4. osztályosok közé a mi tanulónk, ZALATNAI ANNA is bekerült. A verseny lebonyolításában a 6. és a 7. osztályosokon kívül minden pedagógus és nem pedagógus dolgozó segítségére szükség volt. De sikerült zökkenő mentesen, a résztvevők nagy megelégedésére megoldanunk a rendezést.
Beszámolóm elején mondtam már, hogy a legfontosabb dolog mégis csak a tanulás.
A 2002-2003-as évet 16 tanulónk zárta a legjobb, vagyis kitűnő tanulmányi eredménnyel.
Második osztályból: BOZÓKI MARCELL, FINTA DOROTTYA, GRÓSZ EVELIN, HOFFMAN ÁDÁM, HUBER NIKOLETT, KALÁCSKA ESZTER, MESTER DÓRA, VECSEI ÁRON.
Harmadik osztályból: BURIK ANINA, HUBER DORINA, SEBŐK ÁDÁM.
Negyedik osztályból: KALÁCSKA DÁVID, MOÓR MÁRK, VECSEI BARNABÁS.
A felső tagozaton a hatodik osztályból: HORVÁTH ANDREA,
és a hetedik osztályból: SZILÁGYI GUSZTÁV.
Az első osztályosok nem számszerű, hanem szöveges értékelést kapnak. De ott a kiválóan megfelelt tanulók sorolhatók a fentiek közé: BARADLAI ERIK, ROTTENSTEINER MAXIMILIÁN, SZEGLETES DORKA, UTASI NIKOLETTA, ZELEI DÁNIEL.
A felsorolt 21 tanuló mellett további 16 gyermek visz 1-2 vagy 3 jó (4-es) osztályzatot haza a bizonyitványában. Összesen 37-en, az iskolánk 21%-a teljesítette kitűnőre, vagy jelesre a most befejeződő tanévet.
Sajnálatos módon mellettük viszont 3 főnek javító vizsgát kell tenni augusztus végén. Még sajnálatosabb, hogy közülük ketten a 8. osztály tanulói.
Iskolánkban hagyomány, hogy a tanévzáró ünnepélyen a legkiválóbbakat külön is kiemeljük, megjutalmazzuk.
Elsőnek “Babi néni díját” szeretném átadni annak az alsó tagozatos tanulónknak, aki a magyar nyelv és irodalom tanulása terén nyújtott a társainál jobb teljesítményt. Ő pedig ZALATNAI ANNA a 4. osztályból.
A cél hasonló, a magyar nyelv és irodalom terén a társainál jobb teljesítményt mutató 8. osztályos tanuló kapja “Dodi néni díját”. Ebben az évben PIERER ADRIENN a díjazott.
Villám Gyula bácsi emlékére alapított díjat, melyet a legjobb, legügyesebb rajzolótanulónk szokott megkapni, leányai a most befejeződő tanévben VECSEI DÓRÁNAK ítélték oda. Az iskolánk Oktatásfejlesztési Alapítványa úgy döntött, hogy legjobb fejlesztés a kiművelt emberfők szaporítása. Ennek elősegítése érdekében a ballagók közül két tanulónak 5-5 ezer forintos könyvutalványt ad ajándékba. A díjat átadja dr. Dabóczi Ákos, a jutalmazottak: ÚJHEGYI NIKOLETT és UNGI KRISZTIÁN.
Éppen 10 éve, hogy iskolánkban diákolimpiai és országos bajnok lett a mára olimpiai-, világ- és európa- bajnok kajakozó
Viski Erzsébet. Már nincs, aki ezt a nevet nem ismerné az országban. Idén újra van ilyen kiemelkedő sportsiker. A 7. osztályba járó LINSZTER ROBIN személyében kétszeres országos bajnokot ünnepelhetünk. A sportága az íjászat, ahol teremben és terepen sem talált legyőzőre a korosztályában. Egy könyvjutalommal szeretném nyomatékosítani a megbecsülésemet! Előtted Viski Erzsi példája! Irány az olimpia!



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 4
Heti: 19
Havi: 13
Össz.: 14 265

Látogatottság növelés
Oldal: A kismarosi suli története
A kismarosi 4. osztály honlapja - © 2008 - 2024 - kismarosiosztaly.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »